22.6./18:00 Autorské čtení Pavly Horákové

Autorské čtení Pavly Horákové čtvrte 22.6.2023 / 18:00 

Ve čtvrtek 22. června představí svou prozatím poslední knihu spisovatelka, překladatelka, publicistka a rozhlasová redaktorka Pavla Horáková. Číst bude z románu Srdce Evropy, který se v roce 2021 umístil na třetí příčce v anketě Lidových novin Kniha roku. Vypráví příběh dvou žen, které dělí celé století – učitelky Anežky z roku 2020 a venkovanky Kateřiny z roku 1912. Obě ženy spojuje fascinace Vídní, kam Anežku zavedou Kateřininy rukopisné paměti.

V knihovně jsou k dispozici i její další díla včetně románu Teorie podivnosti, za který získala autorka v roce 2019 Literu za prózu: bit.ly/3MhxmYz

Již od 17 hodin bude pokaždé zajištěno občerstvení od Rodinného vinařství Zdenek Polach z Velkých Bílovic v podobě kvalitních vín a nealkoholických nápojů, k nimž si můžete vychutnat slané degustační talířky nebo koláče z hodonínské pekárny Tomšejovi. Ve stejnou dobu bude otevírat i knižní blešák čerstvě vyřazených knih z fondu knihovny. Přijďte se v příjemné atmosféře osobně seznámit s autory současné české literatury a zeptat se na vše, co vás kolem jejich tvorby zajímá. 

Vstup volný.

Pavilon v parku