Co se stalo, stalo se

16.4./18:00 Jak na Erasmus + (nejen ve Francii)

O své zážitky z Evropské dobrovolné služby se podělí Bára Svobodová, která strávila loňský rok v severofrancouzském Amiens.

15.4./18:00 Cukrovka není jenom o cukru

Přednáška, na které se dozvíte o cukrovce vše, co jste potřebovali vědět a navíc srozumitelnou formou vhodnou pro všechny věkové kategorie.

10.4./17:00 Stopět na jedno rozčilení - divadlo pro děti

Pohádka o ševci, který to díky svému "hrdinskému činu, zabití sto pěti much, dotáhl až na předsedu vlády.

2.4./18:00 Free Film Fest - Zločinci podle zákona

Ruské kriminální podsvětí nechvalně známým pojmem v celém světě. Vor v zakoně je pro někoho mafián a špička ruského organizovaného zločinu, pro jiného autorita, vážený člověk, který pomáhá druhým. (Jeden svět)

4.4./18:00 Postel hospoda kostel - talk show se Zbigniewem Czendlikem

Břeclavská knihovna srdečně zve všechny zájemce na talk show se Zbigniewem Czendlikem nazvanou Postel hospoda kostel, která se uskuteční ve čtvrtek 4. dubna v 18 hodin v Kině Koruna Břeclav.

20.3./18:00 Festival Pro Tibet 2019 II.

Po úvodním krátkém koncertu budete moci zhlédnout nejprve rozhovor s premiérem tibetské exilové vlády Lobsangem Sangayem, následovat bude americký dokumentární film State of Control z roku 2016. Dva američtí filmaři cestují v Číně a Tibetu a jejich cílem je setkat se s předními tibetskými aktivisty, kteří riskují svůj život, aby protestovali proti útlaku čínské vlády. Malý sál knihovny/vstupné: 50,- Kč

13.3./18:00 Festival Pro Tibet 2019 I.

Po úvodním krátkém koncertu na tradiční tibetské hudební nástroje bude promítnut životopisný snímek Pawo z roku 2016, který vypráví příběh mladého tibetského Dorjeeho, který odletěl z Tibetu do exilu v Indii. Tam si musí vybrat mezi novým životem nebo bojem za svobodu v Tibetu. Malý sál knihovny/vstupné: 50,- Kč

12.3./18:00 Peru - země plná paradoxů

Cestovatelská přednáška Břeclaváků Vojty Talíře a Kristýny Novotné Malý sál knihovny/vstupné dobrovolné

29.3./10:30 Konference Živý folklór

Vstupné: folklórní jarmark: 10 Kč, konference s promítáním filmu: 200 Kč, celá konference s koncertem: 500 Kč, samostatný koncert: 180 Kč. Předprodej vstupenek na mailu zlata@jmkn.cz.

28.3./18:00 Zaniklé obce na Valticku

přednáška PhDr. Miroslava Geršice Malý sál knihovny/vstup volný

6.3./ 9:00 POČÍTAČOVÉ KURZY - Úprava obrázků a digitálních fotografií v počítači

Dozvíte se vše podstatné o práci s obrázky a digitálními fotografiemi. Cena kurzu 400,-Kč/dvanáct hodin.

28.2./18:00 Karel Eusebius z Lichtenštejna

přednáška PhDr. Miroslava Geršice Malý sál knihovny/vstup volný

1.4./17:00 Dluhy jako nemoc naší doby

Informace o možných řešeních těžkých situacích souvisejících se zadlužením, se dozvíte na přednášce.

26.3./18:00 Alena Mornštajnová

Srdečně zveme na setkání s českou spisovatelkou, autorkou bestsellerů Hana, Hotýlek, Slepá mapa.

5.2./18:00 Za hranicemi možností - FFF

Další snímek našeho Free Film Festu. Kolik ponížení musí člověk snést, aby vyhrál? Intimní portrét odvrácených stránek sportu odhaluje ruský tréninkový systém, který v honbě za dokonalostí překračuje všechny meze.

27.3. /17:00 LiStOVáNí: Svatá Barbora

LiStOVáNí.cz: Svatá Barbora (Šindelka, Mašek, Pokorný) 100,- Kč (v předprodeji 80,-Kč) Velký sál knihovny

19.2./18:00 Důchodci ve vězení

Jak přežít uvěznění - výpověď odsouzeného. V dnešní moderní době je snadné rychle se dostat kamkoliv. Dokonce i do vězení - a to v jakémkoliv věku.

21.1./18:00 VYČÍTÁNÍ - Slam poetry

Mladé autorské čtení nevydaných a nevídaných prvotin studentů a a absolventů břeclavského gymnázia.

29.1. /14:30 VU3V - Klenoty barokního sochařství v českých zemích

Letní semestr Virtuální univerzity třetího věku. Přednášky představují nejvýznamnější díla barokního sochařství v ČR. Garantem kurzu je doc. Mgr. Martin Pavlíček, PhD.

30.1./ 9:00 POČÍTAČOVÉ KURZY - Pro mírně pokročilé

Dozvíte se vše podstatné o ovládání počítače, seznámíte se s možnostmi internetu, osvojíte si základy práce se soubory, s textovým a tabulkovým editorem, naučíte se upravovat obrázky a i s dalšími grafickými možnostmi počítače.

16.1./ 9:00 POČÍTAČOVÉ KURZY - Seznámení s počítačem

Kurz má čtyři lekce a bude probíhat každou středu a pátek od 9 do 11 hodin v počítačové učebně v prvním patře historické budovy knihovny. Výuka probíhá na počítačích s operačním systémem Windows 10 a kancelářským balíkem Office 2016.

Zeptejte se, nač je libo

souhlasím se zpracováním osobních údajů dle knihovního řádu Městské knihovny Břeclav za účelem emailové korespondence

souhlasím se zpracováním osobních údajů a jejich využití dle knihovního řádu Městské knihovny Břeclavza účelem zasílání informací o novinkách v Městské knihovně Břeclav