Co se stalo, stalo se

13.-16.8. / 2. prázdninový týden v dětském oddělení

PONDĚLÍ 13. 8.: 10–12 Dopoledne s gramodeskami 13–15 kratší pohádky pro menší děti 15.30–17.30 filmové promítání ÚTERÝ 14. 8.: 10–12 – Klub deskových her 13–18 – Knihovnická dílna (příspěvek na materiál) STŘEDA 15. 8.: 10–12 – Dopolední dovádění s Kinectem ČTVRTEK 16. 8.: 10–12 & 13–18 Vyrábění kytičky z korálků (příspěvek na materiál)

Léto na pobočce Stará Břeclav

14.8. Tvořivá dílnička - ozdob si svou knihovnu 21.8. Škola volá - opakování a příprava na nový školní rok pomocí her Všechny akce jsou určeny pro děti 7-12, ale na své si přijdou i ti nejmenší

1. prázdninový týden v dětském oddělení

Od 16. do 19. července čeká na děti 1. prázdninový týden v dětském oddělení Městské knihovny Břeclav: pondělí 16. července 10 – 12 zahájení prázdninového kvízu; 13 – 15 promítání krátkých pohádek pro menší děti; 15:30 promítání filmové pohádky úterý 17. července 10 – 12 dopolední dovádění s deskovkami; 13 – 18 knihovnická dílna (Příspěvek na materiál 10 Kč) středa 16. července 10 – 12 dopolední dovádění s KINECTEM čtvrtek 16. července 10 – 12 A 13 – 18 výroba odznáčků a magnetek (Příspěvek na materiál 15,- nebo 20,- za kus)

Nové deskovky ve Staré Břeclavi

Akce proběhne v úterý 29.5. od 13 do 18 hodin a pak každé další úterý.

LiStOVáNí: Nejlepší kniha o fake news!!!

LiStOVáNí: Nejlepší kniha o fake news!!! LiStOVáNí tak navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou. HRAJÍ: Alan Novotný, Jiří Ressler. Autor: Zvol si info, Miloš Gregor, Petra Vejvodová předprodej vstupenek v odd. pro dospělé - naučná literatura

MILAN RAŠKA - KRESBY Z CEST

V pátek 18. května v 17 hodin bude v knihovnické Galerii na schodech vernisáží zahájena výstava kreseb známého malíře a kreslíře PaedDr. Milana Rašky. Prostřednictvím kreseb vedených perem a barevnou tuší nás autor zve na společné cesty krajinou. Všichni zájemci jsou srdečně zváni, výstava bude v prostorách knihovny ke zhlédnutí do konce června 2018.

NA SEVER OD SLUNCE

Povídám, povídám pohádku

V pátek 11. května v 16.30 se bude konat na pobočce v Poštorné další tematické vyprávění s dílničkou z oblíbeného cyklu Povídám, povídám pohádku na téma Dárek pro maminky, příspěvek na materiál 10 Kč.

Klub deskových her

Další setkání klubu deskových her proběhne v oddělení pro děti ve středu 2. května od 13 do 16 hodin. Tentokrát si zahrajeme hry Twister (pro děti od 6 let) a hru Žabák Frogy (pro děti od 3 let).

Klub deskových her

Stres - naučte se v něm plavat

V pondělí 21. května v 17 hodin v malém sále knihovny si přiblížíme teorie stresu i ukázky praktik, jak jej zvládat. Vstup volný.

Povídám, povídám pohádku

tematické vyprávění s dílničkou

Přáníčka ke dni matek

Blíží se den matek, přijďte si do knihovny ve Staré Břeclavi vytvořit přáníčka. V úterý 17.4 a 24.4. - odpoledne.

Maminko, chci ti k svátku přát...

Výtvarná dílnička pro děti i tatínky. 3.-10.5. na pobočce v Poštorné

Maminkám k svátku

Výtvarná dílnička - vyrábíme přáníčka Maminkám k svátku 2.-9.5. Pobočka Charvátská Nová Ves.

Hrob ve sklepě

Ve středu 25. dubna se v 17 hodin uskuteční v dětském oddělení divadelní představení pro děti s trochu strašidelným názvem Hrob ve sklepě. Vstup volný.

Šmejdi v literární kavárně

Dubnová literární kavárna bude o "šmejdech", kteří nás okrádají na internetu, přes telefon i v obchodech. Představíme Vám nekalé praktiky obchodníků a jak je prokouknout. Vstupné dobrovolné.

Břeclaváci v zahraničním odboji

V pondělí 9. dubna se 16 hodin v malém sále knihovny uskuteční přednáška Mgr. Františka Trávníčka na téma Zahraniční odboj za II. světové války a Břeclaváci v něm. Vstup volný, akce je pořádána ve spolupráci s místní organizací Svazu důchodců ČR.

Klub deskových her

Ve středu 4. dubna se od 13 do 16 hodin koná v dětském oddělení další setkání klubu deskových her. Tentokrát si zahrajeme si hry Tik Tak Bum (pro děti do 12 let) a Olaf na ledě (pro děti od 5 let). Další setkání proběhne opět první středu v měsíci, tj. 5. května.

Jak na příšery II.

předprodej v oddělení naučné literatury

Free Film Fest - Poslední dny Sophie Schollové

Režisér si za ústřední hrdinku vybral postavu Sophie Schollové, skrze niž se mu daří drama sugestivně přiblížit. Tomuto silnému filmu o osobní statečnosti několika mladých studentů dominuje autentický projev Julie Jentschové v hlavní roli.

Zeptejte se, nač je libo

souhlasím se zpracováním osobních údajů dle knihovního řádu Městské knihovny Břeclav za účelem emailové korespondence

souhlasím se zpracováním osobních údajů a jejich využití dle knihovního řádu Městské knihovny Břeclavza účelem zasílání informací o novinkách v Městské knihovně Břeclav