18.3. / 18:00 Jan Skácel - největší poštorenský básník

Jan Skácel - největší poštorenský básník/ pátek 18.3.2022 /18:00/ Velký sál knihovny

ČPrávě dnes si připomínáme 100. výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších básníků – Jana Skácela. Určitě víte, že básníkovo dětství a dospívání je úzce spjato s Poštornou, kde s rodiči a sourozenci žil do roku 1938.

U příležitosti tohoto výročí pro vás chystáme komponovaný vzpomínkový pořad Jan Skácel: největší poštorenský básník, který se uskuteční v pátek 18. března v 18 hodin ve velkém sále knihovny.

Povídání o jeho životě a díle doprovodí ukázkami jeho zhudebněné poezie Cimbálová muzika Modruša z Moravského Žižkova. Součásti slavnostního večera bude křest knihy Viléma Trávníčka Poštorná v poezii a próze svých rodáků a přátel.

Vstupné dobrovolné.