Co se stalo, stalo se

Břeclaváci v zahraničním odboji

Břeclaváci v zahraničním odboji

V pondělí 9. dubna se 16 hodin v malém sále knihovny uskuteční přednáška Mgr. Františka Trávníčka na téma Zahraniční odboj za II. světové války a Břeclaváci v něm. Vstup volný, akce je pořádána ve spolupráci s místní organizací Svazu důchodců ČR.

Klub deskových her

Klub deskových her

Ve středu 4. dubna se od 13 do 16 hodin koná v dětském oddělení další setkání klubu deskových her. Tentokrát si zahrajeme si hry Tik Tak Bum (pro děti do 12 let) a Olaf na ledě (pro děti od 5 let). Další setkání proběhne opět první středu v měsíci, tj. 5. května.

Jak na příšery II.

Jak na příšery II.

předprodej v oddělení naučné literatury

Free Film Fest - Poslední dny Sophie Schollové

Free Film Fest - Poslední dny Sophie Schollové

Režisér si za ústřední hrdinku vybral postavu Sophie Schollové, skrze niž se mu daří drama sugestivně přiblížit. Tomuto silnému filmu o osobní statečnosti několika mladých studentů dominuje autentický projev Julie Jentschové v hlavní roli.

Povídám, povídám pohádku na téma Cestovatel Komínek

Povídám, povídám pohádku na téma Cestovatel Komínek

Na pátek 9. března v 16.30 se bude konat na pobočce v Poštorné další tematické vyprávění s dílničkou z oblíbeného cyklu Povídám, povídám pohádku na téma Cestovatel Komínek, příspěvek na materiál 10 Kč.

Dobrodružství s Rychlými šípy

Dobrodružství s Rychlými šípy

Pro děti bude v březnu na pobočkách knihovny v Poštorné, Charvátské Nové Vsi a Staré Břeclavi připravena vědomostní soutěž Dobrodružství s Rychlými šípy. V pátek 23. března od 18.30 se mohou účastníci soutěže těšit na oblíbené spaní v knihovně, známé jako Noc s Andersenem. Bližší informace u knihovnic na pobočce.

Velikonoční prázdniny v knihovně

Velikonoční prázdniny v knihovně

V pátek 29. března mohou děti strávit Velikonoční prázdniny v knihovně. Od 10 do 12 hodin je pro ně připraveno oblíbené Dopoledne s Kinectem, od 13 do 18 hodin pak Velikonoční knihovnická dílna. Příspěvek na materiál 10 Kč.

Bylo nás pět

Bylo nás pět

Na středu 14. března je v 17 hodin pro děti připraveno divadelní představení Bylo nás pět.

Klub deskových her v dětském oddělení

Klub deskových her v dětském oddělení

Další setkání klubu deskových her proběhne opět první středu v měsíci, tj. ve středu 7. března od 13 do 16 hodin. Tentokrát si zahrajeme hry Šílený profesor (pro děti od 8 let) a hru Sudoku Family (pro děti od 4 let). Příští setkání klubu se pak uskuteční ve středu 4. dubna.

Cesty po Číně a Tibetu s Danuší Ušelovou

Cesty po Číně a Tibetu s Danuší Ušelovou

Ve středu 28. března od 18 hodin se bude v malém sále konat cestovatelská přednáška Danuše Ušelové o jejích cestách po Číně a Tibetu, která nám představí pohled člověka, který měl možnost okusit tibetskou realitu na vlastní kůži. Vstupné dobrovolné, výtěžek letošního festivalu je určen na podporu vzdělání tibetských dětí ve vesničce v Mussoorie v severní Indii.

Tání v Tibetu - film

Tání v Tibetu - film

Ve středu 21. března od 18 hodin budete moci v malém sále zhlédnout kanadský středometrážní dokumentární film Tání v Tibetu z roku 2009, který nahlíží skrytou kamerou pod pokličku čínských plánů na výstavbu gigantických přehradních nádrží na velkých tibetských řekách.

LiStOVáNí: A taková to byla láska

LiStOVáNí: A taková to byla láska

Odejít nebo zůstat? Kdo to z nás ve vztahu kdy neřešil? Dalším představením z cyklu LiStOVáNí, které budete moci navštívit v břeclavské knihovně, bude v pátek 16. března v 18 hodin scénické čtení z knihy A taková to byla láska (Anna Gavalda). Účinkují Věra Hollá a Zdeněk Černín. Vstupné 100 Kč, v předprodeji 80 Kč, předprodej v oddělení naučné literatury.

Blockchain a problematika kryptoměn

Blockchain a problematika kryptoměn

Těm, kdo se zajímají o bitcoiny a problematiku kryptoměn vůbec, je určena přednáška, která se uskuteční ve středu 14. března v 17 hodin v malém sále knihovny. Dozvíte se spoustu informací ze světa kryptoměn (včetně nejvíce diskutované měny bitcoin), ale také o blockchainové technologii, která již nyní způsobuje technickou revoluci v celosvětovém obchodu největších světových firem. Přijďte se naučit i Vy, jak tuto technologii využít!

Všeobecný počítačový kurz pro mírně pokročilé

Všeobecný počítačový kurz pro mírně pokročilé

Ve středu 14. března bude v 9 hodin v počítačové učebně knihovny zahájen desetidílný Všeobecný počítačový kurz pro mírně pokročilé. Dozvíte se na něm vše podstatné pro ovládání počítače, osvojíte si základy práce se soubory, seznámíte se s možnostmi internetu, základy práce s textovým a tabulkovým editorem, základy práce s digitálními fotografiemi a dalšími grafickými možnostmi počítače. Kurz se skládá z deseti dvouhodinových lekcí a bude probíhat každou středu a pátek od 9 do 11 hod v počítačové učebně knihovny, cena celého kurzu je 600 Kč.

Hudební kavárna s Michaelem Jacksonem

Hudební kavárna s Michaelem Jacksonem

Do hudební kavárny tentokrát srdečně zveme všechny příznivce krále pop music Michaela Jacksona. Kavárna se uskuteční v úterý 13. března a ve čtvrtek 15. března vždy od 16 hodin v malém sále knihovny. Kromě poslechu jeho nejznámějších hitů si můžete poslechnout celou řadu zajímavostí ze zpěvákova pestrého života, v němž nebyla nouze o celou řadu dramatických situací. Vstupné dobrovolné.

Berta a UFO

Berta a UFO

PRO DĚTI: Berta a UFO | pátek 23. února v 16.30 hodin V pátek 23. února v 16.30 hodin se na pobočce v Poštorné koná další tematické vyprávění s dílničkou z cyklu Povídám, povídám pohádku, tentokrát na téma Berta a Ufo. Příspěvek na materiál 10 Kč.

Výstava výtvarných děl Jaroslavy Garšicové

Výstava výtvarných děl Jaroslavy Garšicové

V pátek 2. března v 17 hodin bude v naší knihovnické Galerii na schodech vernisáží zahájena výstava prací břeclavské výtvarnice Jaroslavy Garšicové. Všichni zájemci jsou srdečně zváni, výstava bude ke zhlédnutí v prostorách knihovny do konce dubna 2018.

Seznámení s počítačem pro úplné začátečníky

Seznámení s počítačem pro úplné začátečníky

Srdečně zveme všechny zájemce na  počítačový kurz pro úplné začátečníky Seznámení s počítačem, který začíná ve středu 28. února v 9 hodin. Kurz má čtyři lekce a bude probíhat každou středu a pátek od 9 do 11 hod v počítačové učebně knihovny. Cena celého osmihodinového kurzu je 300,- Kč. Výuka probíhá na počítačích s operačním systémem Windows 10 a kancelářským balíkem Office 2016. Zájemci mohou pokračovat navazujícím kurzem pro mírně pokročilé.

Události v r/Růžové

Události v r/Růžové

Srdečně zveme na autorské čtení spisovatele Josefa Blažka nazvané Události v r/Růžové, které se uskuteční v pátek 23. února v 17 hodin v malém sále knihovny. Děj se odehrává převážně v padesátých letech minulého století. Co se tehdy stalo na jednom zapadlém zámečku? Ani ti, kteří disponují veškerou pozemskou mocí, nejsou chráněni před nečekanými důsledky svého konání… Čtení je doprovázeno ukázkami dobové masové hudební kultury.

Jiří Grygar: Život ve vesmíru

Jiří Grygar: Život ve vesmíru

Další významnou osobností, která se v břeclavské knihovně objeví v souvislosti s cyklem Cesta nejen ke hvězdám, bude český astronom a astrofyzik, popularizátor vědy v oblasti astronomie, astrofyziky a vztahu vědy a víry RNDr. Jiří Grygar, CSc. V pátek 16. února v 16 hodin si budete moci ve velkém sále knihovny moci vyslechnout jeho přednášku na téma Život ve vesmíru. Vstupné dobrovolné.

Úprava fotografií v počítači pro pokročilé

Úprava fotografií v počítači pro pokročilé

Zájemce o úpravu digitálních fotografií zveme na nový Kurz pokročilých úprav fotografií v programu Zoner, který začíná ve středu 14. února v 9 hodin v počítačové učebně. Kurz se bude skládat ze čtyř dvouhodinových lekcí, výuka bude probíhat ve středu a v pátek od 9 do 11 hodin na počítačích s nainstalovanou verzí profesionálního grafického programu Zoner 18 Pro. Kurz navazuje na předchozí kurz Úprava obrázků a digitálních fotografií v počítači I. Cena kurzu je 300,- Kč, maximální počet je 9 přihlášených.

Zeptejte se, nač je libo

souhlasím se zpracováním osobních údajů dle knihovního řádu Městské knihovny Břeclav za účelem emailové korespondence

souhlasím se zpracováním osobních údajů a jejich využití dle knihovního řádu Městské knihovny Břeclavza účelem zasílání informací o novinkách v Městské knihovně Břeclav